Voditeljica Centra za mlade Pula, Danijela Panić, sudjelovala je na 2. sastanku proširene radne grupe za prevenciju i liječenje debljine, s posebnim naglaskom na debljinu djece u Istarskoj županiji. Radni sastanak održan je 18. lipnja 2026. godine u prostorima Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Istarske županije (NZZJZIŽ).

Debljina u dječjoj i adolescentskoj dobi predstavlja jedan od najvećih javnozdravstvenih izazova modernog društva. Upravo zato, okupljanje stručnjaka iz različitih sektora ključno je za kreiranje održivih strategija i konkretnih rješenja na lokalnoj razini. Centar za mlade Pula već duži period od osnutka aktivno pridonosi ovoj problematici kroz edukaciju i izravan rad s mladima.

Naši programi i projekti, poput inicijative „Mladi biraju zdravlje“ (koja se provodi u partnerstvu s NZZJZIŽ), uspješno povezuju teme pravilne prehrane, pozitivne slike o tijelu i mentalnog zdravlja. Kroz inovativne formate – poput radionica o skrivenim šećerima u popularnim namirnicama, filmskih projekcija, vođenih razgovora te vršnjačke edukacije u suradnji s Medicinskom školom Pula – potičemo djecu i mlade na kritičko promišljanje o njihovim svakodnevnim navikama. Sudjelovanje na ovom sastanku omogućilo je razmjenu vrijednih iskustava s drugim stručnjacima te usklađivanje daljnjih koraka u prevenciji.

Nastavljamo raditi na stvaranju zdravijeg okruženja za naše mlade, jer zdrave navike usvojene u mladosti temelj su zdravlja u odrasloj dobi!

borba protiv debljine